Enne kutsika võtmist

Enne koera võtmist tuleb hoolikalt järele mõelda – koer on kohustus kogu tema eluks. Koera pidamiseks kulub märkimisväärne hulk nii aega kui ka raha, millest kutsika soetamise maksumus on tegelikult väga väike osa. 

Enne borderi soetamist tasub tõsiselt mõelda, kas on tahtmist igapäevaselt keskmiselt tund aega koeraga tegeleda. Border on aretatud töötama vajadusel kogu päeva, seega peab iga borderiomanik olema valmis oma koerale piisaval hulgal mingit tegevust pakkuma. Selleks tegevuseks võib olla näiteks karjatamine, agility, sõnakuulelikkus, trikkide õpetamine, ninatöö ja mitmed teised koeraga harrastatavad tegevused. Tänapäeval kasutatakse seda usinat ning ergast lambakoera väga mitmesuguste erinevate ülesannete täitmisel: lõhkeainete ja narkootikumide otsimisel, lennujaamadest lindude minema ajamisel, erinevate haiguste puhul abikoerana (näiteks hüpokoerana), otsingukoerana, teraapiakoerana…

Juhul, kui Sul pole oma tulevasele koerale igapäevaselt piisavalt tööd pakkuda ning Sa ei soovi hakkata tegelema tipptasemel koeraspordiga, võiksid kaaluda endale borderi asemel mõne muu koera soetamist. Juhul kui kindel eelistus tõu suhtes puudub, siis tasub kindlasti mõelda  truu eluaegse sõbra toomise peale varjupaigast. Ka koeratõugude hulgas on väga suur valik, näiteks borderile sarnaste heade omadustega  tark, sõnakuulelik ning leebe pikakarvaline collie, kes ei ole niivõrd suure töövajadusega ning intensiivne. 

Kindlasti ei ole borderile piisav ainult pikkade, kasvõi mitmetunniste, jalutuskäikude tegemine. Veel vähem sobib talle päevade kaupa üksinda kuskil suures aias passimine. Border vajab lisaks üsna suurele füüsilise pingutusele kindlasti ka mingit  igapäevast ajutööd. Juhul kui omanik ei suuda koera vajadusi täita, võib tulemus olla katastroofiline. Border on nii väga nutikas kui ka samas väga usin ning igavledes võib ta üsna uskumatuid asju korda saata (mis võivad ka samas päris kulukateks osutuda). Auk läbi korteri seina naaberkorterisse, hiigelkaevandused õues, väikesteks tükkideks hekseldatud paberid, borderid on võimelised selleks kõigeks ning veelgi enamaks.